Práce z domova na živnostenský list

14.01.2016 04:56

Pročítáte často nabídky práce?

 

Práce z domova na žl na co si dát pozor

Často se setkávám s výrazem práce z domova na živnostenský list.

Přijmeme asistentku na ŽL. Nebo prodejce, finančního poradce, realitního agenta... Často bývá taková formulka nejen v běžných nabídkách práce v inzertních rubrikách, ale dokonce jako nabídka kariéry u nejrůznějších společností. Už jste se s ní také  setkali? „Tak co. Udělám si živnostňák a vezmu to,“ říkáte si.

Tak TADY se zastavte. HNED!

První věc, kterou si musíte uvědomit, je, že v okamžiku, kdy máte  živnostenský list, jste podnikatel. Ať se vám to líbí, nebo ne.  Proto nabídka práce na živnostenský list znamená, že jste narazili na svého potenciálního zákazníka. Na jednoho z milionu.

A druhé, co musíte udělat, je, začít jako podnikatel přemýšlet.

Nic totiž, jako zaměstnání na živnostenský list, neexistuje. Jste-li jednou podnikatelem, může se jednat maximálně o spolupráci. Nejste podřízený člověka, kterému na inzerát odpovídáte. A on si platí službu, kterou vyposkytujete.

Proč je to tak důležité?

Když si tohle uvědomíte, můžete a vsadím se, že i budete, hledat klienty, kteří vám za stejnou práci zaplatí lépe. Budete je hledat aktivně.
Budete se  zlepšovat v tom, co děláte. A bude vás to bavit, protože vám to bude přinášet viditelné výsledky a to nejen finanční.

Vám. Ne tomu, pro koho pracujete.

Poznáte, že s každou novou dovedností získáváte víc sebevědomí a vlastních klientů. Už se nemusíte  vázat jen na toho jednoho. Můžete často pracovat s více klienty najednou. Často kombinace dvou jednodušších a časově méně náročných úkolů přináší více peněz, než práce pouze pro jednoho klienta.

Když se necháte, jak se říká, „ přijmout na živnostňák, “ nezapomeňte, že nebudete mít výdaje jen
na sociální a zdravotní pojištění ( téměř 4.000,-), také za účetního na konci daňového období.
Půjčka, nebo jakákoliv změna v bance bude muset počkat až do daňového přiznání.

Pozor na smlouvu. Ve smlouvě může být řada chytáků. Vždy pečlivě číst! Čtěte také pečlivě smlouvy z předchozích zaměstnání. Může v nich být zákaz podnikání ve stejném oboru, po několik následujících let od výpovědi. To se vztahuje i na situaci, že je to práce na 6l.

Takže, než si pořídíte živnostenský list kvůli „ zaměstnavateli “ uvědomte si, jak se věci mají. Podnikat byste měli kvůli sobě, ne proto, že vám někdo dá „ nůž na krk. “

Zajímal by tenhle článek i tvé přátele? Neváhej ho sdílet, třeba na Facebooku :D

                                                                                                                                               práce na živnostenský list praha

 

 

 

 

 

Markéta Bouhaniková je první dámou VA Akademie, členkou Mezinárodní Asociace Virtuálních Asistentů a autorkou Učebnice pro Virtuální Asistenty.

Marketér tělem i duší.

Přednáší o sociálních médiích, je lektor a odborný poradce pro virtuální asistenty.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
ZDARMA KE STAŽENÍ:
 
 
 
Slovníček pro virtuální asistenty