Jak si vybavit kancelář pro práci z domova

26.07.2019 23:33

Práce z domova

 

Práce z domova sebou přináší mnoho výhod. Kromě vlastního rozvrhu, a úspory času a peněz za cesty do zaměstnání a zpět, je to také možnost, zařídit si domácí kancelář podle vlastního vkusu a individuálních potřeb.

Pokud chcete být při práci z domu co nejproduktivnější, můžete se nechat inspirovat těmito tipy.

 

1. Sepište si seznam, co budete pro práci z domova potřebovat.

Základem je pracovní stůl a pohodlná židle. Pokud počítáte, že budete sezením u pc trávit delší dobu a chcete zůstat fit, můžete vzít v úvahu také klekačku, balanční podložku, nebo míč, jako alternativu k židli.

Záleží, jaký druh práce budete z domu vykonávat. Je možné, že budete potřebovat také polici, nebo regál na šanony s dokumenty a odkládací stolek s tiskárnou.

 

2. Vyberte prostor, kde budete pracovat

Pokud patříte mezi ta šťastnější, možná máte k dispozici pro domácí kancelář celou jednu místnost. Pokud ne, vůbec nevadí, když v kancelář proměníte obývák, jídelnu, nebo jen kout v některém z pokojů. Důležité je, abyste měli klid na práci a dostatek prostoru pro pohodlnou židli.

 

3. Dobře si zorganizujte pracovní prostor

Aby se vám doma pohodlně pracovalo a mohli jste si udržet work flow, zorganizujte si prostor tak, aby nejčastěji používané nástroje i dokumenty byly na dosah ruky. Abyste pro ně nemuseli vstávat, nebo někam chodit a přerušit tak soustředění.

 

4. Správné osvětlení

K práci si vyberte dobře osvětlené místo, ideálně u okna s přímým denním světlem. Důležité je, také zvolit dostatečné osvětlení pro práci za méně slunných dní a zimy, kdy se brzy stmívá, abyste si nekazili oči.

Berte v úvahu hlavní osvětlení místnosti. Tím může být stropní světlo, nebo vhodně zvolená nástěnná svítidla. Pro přímé osvětlení pracovního stolu zvolte lampu s teplým světlem, co nejbližším dennímu světlu.

 

5. Sledujte čas

Když pracujete z domova, je snadné ztratit pojem o čase. Zvlášť, když děláte práci, která vás baví. Možná to zní jako samozřejmost a mít hodiny na dohled je důležité. Mějte jedny na stěně, abyste je měli stále na očích a jedny na pracovním stole. Ať už na monitoru počítače, rádiu, nebo jako samostatný dekorační předmět.

 

6. Oddělte pracovní od soukromého

Vyhraďte si oddělené místo pro soukromé a pracovní doklady, jako jsou smlouvy, účetní doklady, záznamy a poznámky.  Dobré je také nemíchat osobní a firemní finance, proto zvažte zřízení firemního bankovního účtu.

Také oddělte soukromou a pracovní korespondenci. Jak fyzickou v offline světě, tak online.

 

7. Investujte do kvalitního vybavení

Pro práci z domova nepotřebujete žádné drahé počítače, ani jiné vychytávky. Důležité je, mít chytrý telefon s dostatečně velkou pamětí, abyste mohli k práci využívat i mobilní aplikace. Nezavirovaný počítač s dostatečně velkým prostorem pro vaše pracovní složky a externí hard disk pro zálohování souborů. Záleží, jakou práci z domova vykonáváte. Pokud je náplní vaší práce i grafika, budete potřebovat kvalitní monitor. Kvalitní modem s rychlým internetovým připojením a dostatkem dat .

 

8. Firemní telefon

Při práci z domova budete potřebovat oddělit firemní a soukromé hovory. Můžete mít mobilní telefon prvoplánově zakoupený s tím, že do něj jdou dát dvě simkarty.

Záleží, jaký druh služeb poskytujete. Pokud vaše práce zahrnuje i vyřizování hovorů pro jiné firmy a potřebujete žonglovat s více telefonními čísly, zvolte si vhodnou cloudovou ústřednu, nebo CRM.

 

9. Organizujte

Také patříte k těm lidem, kteří stále něco hledají? Pořádek je pro blbce. Inteligent se v bordelu vyzná v tomto případě není úplně na místě. Nejsnazší cesta k tomu, jak být produktivnější, je, neztrácet drahocenný čas hledáním potřebných dokumentů a pracovních podkladů. Nebojte se používat barevné oddělovače do šanonů, neonové post-it štítky v dokumentech a pořadače do zásuvek. Ušetříte si tak nervy i čas.

 

10. Udělejte si domácí kancelář krásnou

Kdo by nechtěl pracovat z kanceláře tak krásné, že si ji ostatní lidé připichují na své nástěnky na Pinterestu. Patříte mezi ty šťastlivce, kteří namísto šedých nudných krabic, můžou pracovat v krásném prostředí, které vyjadřuje to, kým jste. Tak toho využijte :)

 

Zdroj obrázků Pinterest

 

Prostor pro práci z domova kancelář pro práci z domu doma pracujete v krásném prostředí

 

 

Nechte se inspirovat i dalšími články na podobné téma:
 
 
Nejoblíbenější práce z domova pro maminky na mateřské

Více zde: https://www.va-akademie.cz/news/45-tipu-na-praci-z-domova-ktera-vas-bude-bavit/

Jak si vybrat tu správnou práci z domova, aby nezabrala moc času a přesto jste si vydělali peníze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-BOOK ZDARMA

Jak se stát

virtuálním asistentem

 

Přivýdělek z domova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
ZDARMA KE STAŽENÍ:
 
 
 
Slovníček pro virtuální asistenty