Důvěřuj, ale prověřuj. Nenechte si vyprávět pohádky.

13.04.2016 10:42

Při navazování spolupráce s novými klienty se občas nevyhneme pochybnostem o jejich důvěryhodnosti. Obavy z nefér jednání bývají časté. Ale s firmami je to stejné, jako s lidmi. Jako jsou dobří a špatní lidé, jsou i dobré a špatné firmy.

Abyste takovým obavám předešli, máte několik možností, jak si své budoucí klienty „ proklepnout.“

 

Prohlédněte si webové stránky firmy. První červený praporek by se měl vztyčit, nejsou-li na ní uvedeny kontaktní informace o firmě. Také pamatujte na to, že dnes, se všemi virtuálními sídly, není těžké získat adresu, na které nikoho nenajdete. Vždy prověřte, jestli na dané adrese není pouze virtuální sídlo, ale skutečná firma. Netvrdím, že virtuální sídlo = podvodník, ale zeptejte se majitele, proč ho využívá.

 

 

 

Další z možností je, nahlédnout do veřejných databází podnikatelských subjektů, jako je ARES, případně jedná-li se o právnickou osobu (s.r.o) i justice.cz, kde lze dohledat informace jak z obchodního, tak insolvenčního rejstříku.

Nedoporučuji využívat jiné „ spolehlivé “ rejstříky, protože informace v nich jsou klidně 10 let staré.

 

 

STARÉ INFORMACE O FIRMĚ

 

Prověřte, jaké způsoby plateb firma přijímá a stejně tak vydává. Pokud je to pouze hotovost – pozor!

Nejbezpečnější platební metodou ze všech je bankovní převod. I další platební metody, jako jsou platební brány, jsou alespoň nějakou zárukou. Jejich poskytovatelé totiž požadují po firmách alespoň základní informace.

 

Mrkněte na sociální sítě. Dnes se informace hledají mnohem snáze, nežli dřív. Prvním místem, kde se nespokojenost s firmou projeví, jsou hodnocení zákazníků. Prohlédněte si firemní facebookovou stránku. Jak reagují na stížnosti zákazníků? Mnohdy se důvěryhodnost firmy nejlépe pozná, podle zacházení se zákazníky. Pokud se firma nechová slušně ke svým zákazníkům, jak se potom bude chovat k vám?

 

 

 

 

Získej přístup do Atlantidy!

Registrovaní čtenáři získají přístup k mnohem většímu množství návodů a nemohou si to vynachválit.

ZDARMA rady, tipy i návody přímo do tvé e-mailové schránky.

PŘIDEJ SE.