Co jste o virtuálních asistentech nevěděli

09.05.2016 07:51

Práce virtuálních asistentů

V ČR je virtuálních asistentů zatím jenom pár, ale jejich počet velmi rychle narůstá. S každým dalším asistentem se nejen zvyšuje konkurence, ale zcela jistě se bude zvyšovat i jejich kvalita.

Souvisí to především s ochotou, učit se novým věcem.

Zajímavý postřeh je však z demografického složení zájemců o tuto práci.

Co se týče úrovně vzdělání, v našich zemích zatím převažuje nejvyšší vzdělání středoškolské.

Zatímco u nás převažují v řadách virtuálních asistentů ženy mladší generace ( 25-34 let), ve Spojených státech jsou v nejvyšší míře zastoupeny ženy mezi 35 a 45 lety a 45-50 let je zastoupeno stejnou měrou jako mladší ročníky.

Můj osobní názor proč se tak děje je, že u nás má starší generace strach pouštět se do nových věcí. Z dob komunismu jsou zvyklí na jistotu stálého zaměstnání a myšlenka na vlastní podnikání je děsivá.

Jaký je váš názor, proč tomu tak je? Budu ráda když mi postřehy k tomuto tématu napíšete. Třeba do komentářů, nebo do zpráv na facebooku :)

Podívejme se na pár zajímavých statistik z FB Insights.

 

Údaje ze Spojených států:

 

Jen nepatrně se liší původní profese. U nás převládají administrativa, prodej. Management je až na čtvrtém místě. Třetí je u nás na rozdíl od Spojených států zdravotnictví (sestry a bratři).   Myslím, že je to trochu ostuda. V USA je tato skupina zastoupena 3%.

 

10 nejrychleji rostoucích skupin zájemců o práci virtuálních asistentů:

 

 

Co si myslím, že je ze všech uveřejněných údajů pro nás nejzajímavější, že zájem o virtuální asistenty stále roste.

 

 

Zájemců o práci virtuálních asistentů přibývá.

Z našich průzkumů * jsme zjistili, že zatím největší zájem o práci virtuálních asistentek je z řad maminek na mateřské dovolené a krátce před návratem do zaměstnání.

Ostatní zastoupení jsou lidé dlouhodobě nespokojení v práci, ti kterým vadí dojíždění, či fixní pracovní doba a v neposlední řadě ti, kdo chtějí začít vlastní podnikání bez velkých nákladů, kde využijí své zkušenosti a talent.

 

Jak se rozšiřují možnosti práce na dálku, bude se jistě měnit i složení skupin, které jich využívají. Jedno je ale nepochybné. Rohová kancelář už dávno není to, po čem lidé touží.

* ( Průzkum proveden na 326 dotazovaných)

 

Zajímal by tenhle článek i tvé přátele? Neváhej ho sdílet, třeba na Facebooku :D

                                                                                                                                              

 

 

 

Diskusní téma: Co jste o virtuálních asistentech nevěděli

Poděkování

Martin 29.05.2016
Ahoj.
Děkuji za tento poučný článek, i když americký a český trh jsou si podobné, dle mého, jako nebe a dudy. A nemyslím jen do velikosti :-)

Re: Poděkování

Markéta 18.04.2017
Naprosto s vámi souhlasím :) Trh, ekonomika i mentalita jsou úplně jiné. Proto bylo třeba celý koncept upravit tak, aby fungoval u nás.
Přesto si myslím, že je smutné, když u nás vede lidi k podnikání spíše nutnost, nežli nadšení. ( viz. bídné podmínky ve zdravotnictví )
A naopak je brzdí nedostatek sebevědomí a strach.

Přidat nový příspěvek

Markéta Bouhaniková je první dámou VA Akademie, členkou Mezinárodní Asociace Virtuálních Asistentů a autorkou Učebnice pro Virtuální Asistenty. Marketér tělem i duší. Přednáší o sociálních médiích, je lektor a odborný poradce pro virtuální asistenty.