7 předsudků o penězích které jste si nechtěně přinesli z dětství a které vám brání, abyste je skutečně vydělávali

06.03.2019 18:12

virtuální asistenti peníze


Už vás někdy napadlo, že to, co vám brání vydělávat peníze,

může být to, jak o nich přemýšlíte?
 

Mám pro vás otázku... měli jste někdy pocit, že sabotuje sami sebe, když přijde na peníze? Že jste si z dětství přinesli předsudky o penězích, které vám které vám vlastně brání, je skutečně mít?
A nezáleží na tom, jestli máte dluhy jako hrom, nebo se vám jenom nedaří dosáhnout bodu, kdy je opravdu vyděláváte. Předsudky,... které vám podvědomě brání dosáhnout úrovně, kdy máte peněz tolik, kolik byste chtěli.

 

Chci vám ukázat 7 myšlenkových rovnic,

které vám brání peníze vydělat a také způsoby, jak to napravit

 

 

Byly doby, kdy jste mohli vyměnit králičí kožku za pecen chleba. Krávu za dvě kozy. Pytel obilí, za lněnou košili.

Ne každý ale vždycky potřeboval pecen chleba, nebo kozu. A proto, přišly na řadu peníze. Nástroj, který pomáhá měnit hodnotu za hodnotu.

 

,,Peníze jsou nástroj.

Nástroj, který vám pomáhá měnit hodnotu, za hodnotu."

 

Peníze vám štěstí nepřinesou

 

Kolikrát jsme tohle v životě slyšeli. Kolikrát jsme tohle sami vyslovili.

Já se vás teď zeptám....vážně si myslíte, že chudoba ANO?

Skutečně věříte, že když budete permanentně švorc, tak začnete být šťastní?

Proč by někdo, kdo má peníze, nemohl být také zdravý a šťastný?

Tyhle dvě věci se NEvylučují.

Průměrní lidé, kteří si takhle racionalizují své vlastní neúspěchy, nás takhle programovali od dětství. Lidé z našeho okolí. Pohádkou, která není pravdivá.

Není PRAVDIVÁ.

 

To, čemu věříme, přímo ovlivňuje naše chování.

 

 

Lidé, kteří vydělávají peníze, jsou lakomci ?!  

 

Když máme předsudky kvůli tomu, že někdo něco má a není to jenom o penězích, automaticky se podvědomě bráníme, abychom byli jako lidé, které odsuzujeme.
Být bohatý, nebo vydělávat peníze, nejsou měřítka pro to, čeho si vážíme. Je to jenom nástroj, kterým měníme hodnotu za hodnotu.

Lidé, kteří platí za můj trénink, platí za hodnotu, kterou v něm vidí. Za to, co jim přinese. Za změnu v jejich životě, kterou jim pomůže během tak krátké doby dosáhnout.

Vím, jak jako virtuální asistent vydělat peníze a učím to i své studenty.

Je to hodnota, kterou za svoje peníze dostanou.

 

Přinášet lidem hodnotné věci do života je krásné poslání

 


Když jste virtuální asistent...
nikdo vám nebude chtít vyměnit pecen chleba za krávu. Ale pokud budete mít něco, co hodnotě té krávy odpovídá, tak není nic špatného na tom, to za ní vyměnit.

Vždycky budou služby virtuálního asistenta, které jsou placené mizerně a služby, které jsou placené zajímavě. Když nenabídnete nic, než služby s nízkou cenovou sazbou, tak jediný způsob, jak vydělat víc peněz, je, buď pracovat víc, rychleji, nebo déle. 

Pokud můžete nabídnout služby s vysokou cenovou sazbou, tak vyděláte za kratší dobu, více peněz a stojí vás to méně práce a úsilí.

 


,,Není nic špatného na tom, přinášet lidem do života to, co potřebují. Ba naopak."
 


Vidím že něco potřebuješ a mám něco, co ti může pomoct, ...vzít si za to odpovídající odměnu, je správné. Pokud to máte, nebojte se o peníze říct.

Shrnutí :

Pokud začnete vidět peníze, jako nástroj pro výměnu hodnoty za hodnotu a začnete se dívat na svou práci a na své služby s otázkou, jakou můžu přinést vyšší hodnotu do života někoho jiného, pak se vaše podnikání vydá od začátku tím správným směrem.

 

 

Neumím zacházet s penězi

 

Už jste viděli někoho, kdo by se narodil a uměl číst a psát? To, jak se na peníze dívat a jak s nimi zacházet, se musíte naučit úplně stejně, jako písmena v abecedě.
Všichni se musíme naučit věci, které umíme. Tím, že si říkáme, že v něčem nejsme dobří a to není jen o penězích, tak se vlastně podvědomě vyhýbáme tomu, udělat ten první krok, abychom se to začali učit. Nejjistější způsob, jak selhat, jak ničeho nedosáhnout, je, vůbec nezačít.

Stačí udělat každý den jeden malý krůček. Je to cesta, jak odstranit strach, který funguje jako klapky na očích. Brání nám vidět možnosti, které máme.

 

 

Lásku si za peníze nekoupíš


Když jsem začala podnikat, nevydělávala jsem, protože jsem se řídila hloupými radami. A skrývala jsem to před celým světem... protože jsem se za to styděla. Pak přišel okamžik, kdy byl můj syn nemocný a měl vysoké horečky. Byla neděle večer a já neměla peníze, které je třeba na pohotovosti zaplatit. Lásky jsem měla na rozdávání. Ale tou nikde nezaplatím. Ta mi léky pro nemocné dítě nekoupí. Myslíte si, že jsem byla v tu chvíli šťastná? Odpověď zní NE. NEBYLA.

K tomu, abyste se mohli postarat o své blízké... o lidi, které milujete, peníze potřebujete.

Když trávíte většinu času tím, že přemýšlíte, kde vezmu tenhle měsíc na nájem, za co koupím teplé oblečení, nebo školní potřeby, ubírá vám to strašně moc energie. Energie, kterou byste mohli proměnit v něco lepšího.

Tak jsem si jednou řekla, že už toho mám takhle dost. Že musím začít znovu a jinak.
Vím, že to vypadá strašidelně a je to nepříjemné, přiznat si pravdu. Všichni známe ten pocit, v menším nebo větším měřítku, kdy víme, že je něco špatně, ale bojíme se, říct to nahlas. Když si nechceme přiznat, že jsme ve vztahu, který nás nedělá šťastnými, ...nebo prostě nemáme odvahu, kuráž to rozetnout. A tak si říkáme ty malé lži.

Když ale sebereme tu odvahu, když si to přiznáme... tak přijde změna, která má obrovský vliv na to, jak náš život bude vypadat a jak rychle se změní.
Ale první krok musí přijít zevnitř.

 

 

Máme tendenci čekat, že se o nás někdo postará

 

Ať už to jsou rodiče, nebo rytíř na bílém koni, který jednou určitě přijede a zachrání nás. Je to lež. Nebezpečná lež... kterou sami sobě říkáme, sugerujeme, že vlastně nejsme dost dobří na to, abychom to dokázali sami.
A tak čekáme a doufáme, ...nebo možná máme to štěstí, že někoho takového máme.... pak ale nikdy neproměníme vlastní potenciál, který se v nás skrývá v to, co bychom mohli.

 

 


Máte strach, že vás lidé nebudou mít rádi

 

Protože lidé mají předsudky, že ti, kdo vydělávají peníze jsou špatní, nebo lakomci. Pokud se bojíte, že vás lidé nebudou mít rádi, protože vyděláváte slušné peníze, pak vás můžu ujistit že... nebudou.

Vždycky, když budete mít něco, co jiní chtějí, tak vás lidé nebudou mít rádi a je jedno jestli jsou to peníze, vzhled, štěstí nebo znalosti. V okamžiku, kdy máte něco, co nabourává dobrý pocit, který sami ze sebe mají, pak jim budete proti srsti. Ale to je naprosto normální a není se čeho bát.  Protože i když by stalo, že se projeví, jak málo skutečných přátel kolem sebe máte, objeví se noví. Takoví, kteří mají stejné cíle, pohled na svět i na život. Kteří vás posouvají a inspirují. A které si skutečně zasloužíte.

 

 

Štěstí si za peníze nekoupíš

 

Peníze tu nejsou od toho, aby vám koupily štěstí. Jsou tu od toho, aby vás zbavily problémů. Problémů, kvůli kterým NEJSTE šťastní.

 

Související články:

 
 
 
 
 

 

Markéta Bouhaniková virtuální asistentka

Markéta Bouhaniková je první dámou VA Akademie, členkou Mezinárodní Asociace Virtuálních Asistentů a autorkou Učebnice pro Virtuální Asistenty.

Marketér tělem i duší. Přednáší o sociálních médiích, je lektor a odborný poradce pro virtuální asistenty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
ZDARMA KE STAŽENÍ:
 
 
 

Slovníček pro virtuální asistenty