Proč se firmy obracejí na virtuální asistenty a hlavně... proč to NEdělají

13.02.2019 03:14

Máte děti?

 

Pokud máte děti, stejně jako já (mám dvojčata), pak jste se určitě někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali pomoc, nebo radu. Připadá vám nesprávné, že dítě tráví moc času s mobilem v ruce, nebo okusuje spolužáky ve školce. A tak jste se svým problémem někomu svěřili. Kamarádce, nebo jiným maminkám ve skupině na internetu.

A tak se vám dostalo hned několik různých rad a doporučení, jak se s tím poprat.

Podle čeho si vybíráte, jestli se jimi budete řídit, nebo ne?

Co si pomyslíte o radách své kamarádky v okamžiku, kdy se její děti s řevem houpají na tyčích v tramvaji, běhají po restauraci, kde ostatní sedí u romantických večeří a hurónským smíchem porážejí židle a rozlívají pití a když je napomene, vypadne z nich taková poznámka, že byť nepatřila vám, tak vás svrbí ruka až k lokti.

Nebo...

Určitě také znáte ty moudra, kdy vám bleskne hlavou....tak to je vidět, že TY žádné děti nemáš.

A pak tu také jsou ty maminky, které mají doma vyslovený zázrak. Jejich dítě je ve škole nedostižné. Vyniká ve sportu i v matematické olympiádě a když je posloucháte, připadáte si, skoro jako případ pro sociálku.

Pak se ale ukáže, že ten jejich zázrak má dobrou známku proto, že opisoval od kamaráda. Od ,,kamárada" kterého za zády pomlouvá a přede všemi ho zesměšňuje, protože je chytřejší. Tím sportem, že je podlézání a matematická olympiáda byla vlastně třídní soutěž, ve které své výsledky sebral...hádejte kde.

Co si pomyslíte pak? Jak moc si od někoho takového necháte poradit a pomoct?

 

Jestli jste četli můj předchozí článek Proč virtuální asistenti krachují, pak už víte, že přivést lidi na svůj web  můžete několika cestami.

A stejně, jako vy, to vědí i všichni, kdo mají eshop, nebo webovou stránku na internetu. Také vědí, že aby těmi cestami chodili lidé, je potřeba dobrý průvodce. A proto, takového průvodce hledají.

Proto hledají pomoc se správou fb stránek. Proto hledají pomoc s tvorbou newsletterů, proto hledají pomoc se zákaznickou podporou na chatu, telefonu, nebo mailu.

Na vás se obracejí jen ze dvou důvodů.

A) Už vědí, že když se to nedělá správně, tak to nefunguje.

B) Vědí, že dělat to správně, vyžaduje čas a energii, kterou musejí věnovat své firmě a tak hledají náhradu.

 

Co si pomyslí o pomoci od vás, když nabízíte tvorbu newsletterů, ale sami žádný nemáte?

Když nabízíte marketing ( což znamená v podstatě získávání zákazníků  ) ale sami své klienty musíte získávat takhle...

( A ani to to ještě neznamená, že nějaké získáte )

Nabídky práce virtuálního asistenta

nebo takhle...

Nabídky práce z domova

 

Přeci, ...když svou práci opravdu umíte... tak nic takového NEPOTŘEBUJETE!

Stejně jako se nepotřebujete schovávat pod sukně některé z agentur.

 

Když svou práci opravdu umíte, tak se lidé perou o to, aby s vámi mohli pracovat.

Hltají vaše příspěvky na facebooku, těší se na vaše newslettery a hlavně... jsou ochotni čekat i několik týdnů, až se vám uvolní termín v kalendáři, aby vám mohli své pracně vydělané peníze nacpat do kapsy a být vděční, že jste se jich ujali.

 

Jste si jistí, že se budou takhle chovat, když na internetu narazí na vás?

Pokud něco neumíte, nenabízejte to jako jednu ze svých služeb.

 

 

Nedávno jsem psala o tom, jak můžete své služby prodat za vysoké ceny. A jeden z faktorů, které zvyšují hodnotu služby, jsem uvedla, mimo jiné, také vítězství v soutěžích.

A tohle je výsledek...

Tenhle příklad neuvádím proto, abych schazovala něčí úspěchy. A chápu, že si každý chce vydělat, co nejvíc. Ale chci, aby bylo každému křišťálově jasné, proč firmy virtuálním asistentům moc nevěří. A  VY byste neměli dělat stejnou chybu.

 

Na fb stránce virtuální asistentky nabízející marketing vidíte takovýhle příspěvek. A řeknete si WOW, tak tak to je super! Té bych mohl dát šanci.

 

 

 

Dejme tomu, že takové používání hashtagů přejde bez komentáře a řekne si...,,Ani jsem nevěděl, že taková soutěž je." Tak klikne na odkaz a uvidí tohle. 

 

 

Že se probojovala do top 8 z celé ČR!!! ... znamená... je jedna z 8 soutěžících.

Netušíte, která to je.

Ale hlavně... je to soutěž klasických osobních asistentek ( sekretářek)... kdy práce virtuálního asistenta a klasické asistentky má společného, když přeháním...tak maximálně 10%.

 

 

Teď přemýšlejte o krok dopředu.

Co myslíte, že se stane, když to nějaká firma náhodou opravdu riskne? Když se nějakým nedopatřením stane, že na ní tohle nezapůsobí, jako bodnutí vidličkou do oka.

Když zadá takové virtuální přebornici marketingový projekt. Dostane výsledek úměrný očekávání? ...Protože od mistra přeci čekáte skutečně něco, co funguje na 120%

 

O kolik peněz může takovou firmu připravit?

Co bude dělat, až je po ní firma bude chtít?

 

Poskytovat klientovi službu, která nepřináší žádný výsledek, je nejjistější cesta, jak pohřbít své dobré jméno, svou firmu i své naděje na tuhle práci.

 

 

Být virtuálním asistentem není o vás. I když s sebou ta práce nese skvělé benefity, pro které jste ji dělat začali... být virtuálním asistentem je o tom, pomáhat jiným.

 

 

Pokud musíte překrucovat pravdu, abyste získali klienta, vaše zakázky nebudou mít dlouhého trvání.

Lež má krátké nohy.

Pokud musíte lidem lhát, abyste dosáhli nějaké reakce, není to správný přístup.

A VŽDYCKY se vám to ve zlém vrátí.

 

Není důvod, připadat si, jako případ pro sociálku. Každý jsme někdy začínal a začátky jsou těžké. O tom není pochyb. Ale pokud chcete opravdu BUDOUCNOST ve světě virtuálních asistentů a vůbec v podnikání, pokud chcete mít slušný a pravidelný příjem a jestli chcete být hrdí na práci, kterou odvádíte, tak musíte být upřímní nejdřív sami k sobě.

Práce na dálku je skvělá a může přinést super výdělky, ale tohle není ta správná cesta.

 

 

Související články:

Jak si vybrat virtuálního asistenta