Co jste o virtuálních asistentech nevěděli

09.05.2016 07:51

Práce virtuálních asistentů

V ČR je virtuálních asistentů zatím jenom pár, ale jejich počet velmi rychle narůstá. S každým dalším asistentem se nejen zvyšuje konkurence, ale zcela jistě se bude zvyšovat i jejich kvalita.

Souvisí to především s ochotou, učit se novým věcem.

Zajímavý postřeh je však z demografického složení zájemců o tuto práci.

Co se týče úrovně vzdělání, v našich zemích zatím převažuje nejvyšší vzdělání středoškolské.

Zatímco u nás převažují v řadách virtuálních asistentů ženy mladší generace ( 25-34 let), ve Spojených státech jsou v nejvyšší míře zastoupeny ženy mezi 35 a 45 lety a 45-50 let je zastoupeno stejnou měrou jako mladší ročníky.

Můj osobní názor proč se tak děje je, že u nás má starší generace strach pouštět se do nových věcí. Z dob komunismu jsou zvyklí na jistotu stálého zaměstnání a myšlenka na vlastní podnikání je děsivá.

Jaký je váš názor, proč tomu tak je? Budu ráda když mi postřehy k tomuto tématu napíšete. Třeba do komentářů, nebo do zpráv na facebooku :)

Podívejme se na pár zajímavých statistik z FB Insights.

 

Údaje ze Spojených států:

 

Jen nepatrně se liší původní profese. U nás převládají administrativa, prodej. Management je až na čtvrtém místě. Třetí je u nás na rozdíl od Spojených států zdravotnictví (sestry a bratři).   Myslím, že je to trochu ostuda. V USA je tato skupina zastoupena 3%.

 

10 nejrychleji rostoucích skupin zájemců o práci virtuálních asistentů:

 

 

Co si myslím, že je ze všech uveřejněných údajů pro nás nejzajímavější, že zájem o virtuální asistenty stále roste.

 

 

Zájemců o práci virtuálních asistentů přibývá.

Z našich průzkumů * jsme zjistili, že zatím největší zájem o práci virtuálních asistentek je z řad maminek na mateřské dovolené a krátce před návratem do zaměstnání.

Ostatní zastoupení jsou lidé dlouhodobě nespokojení v práci, ti kterým vadí dojíždění, či fixní pracovní doba a v neposlední řadě ti, kdo chtějí začít vlastní podnikání bez velkých nákladů, kde využijí své zkušenosti a talent.

 

Jak se rozšiřují možnosti práce na dálku, bude se jistě měnit i složení skupin, které jich využívají. Jedno je ale nepochybné. Rohová kancelář už dávno není to, po čem lidé touží.

* ( Průzkum proveden na 326 dotazovaných)

 

Zajímal by tenhle článek i tvé přátele? Neváhej ho sdílet, třeba na Facebooku :D

                                                                                                                                              

 

 

 

Diskusní téma: Co jste o virtuálních asistentech nevěděli

Poděkování

Martin 29.05.2016
Ahoj.
Děkuji za tento poučný článek, i když americký a český trh jsou si podobné, dle mého, jako nebe a dudy. A nemyslím jen do velikosti :-)

Re: Poděkování

Markéta 18.04.2017
Naprosto s vámi souhlasím :) Trh, ekonomika i mentalita jsou úplně jiné. Proto bylo třeba celý koncept upravit tak, aby fungoval u nás.
Přesto si myslím, že je smutné, když u nás vede lidi k podnikání spíše nutnost, nežli nadšení. ( viz. bídné podmínky ve zdravotnictví )
A naopak je brzdí nedostatek sebevědomí a strach.

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

AlbertReW 07.06.2018
The prostate is an essential a part of a male's reproductive :. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate related is situated just while watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really really irritating and inconvenient for the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, often known as prostatitis, is easily the most common prostate-related condition in men younger than 55 years old. Infections in the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of most varieties of prostate infection. It is a result of bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition of the particular defect inside gland and also the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be brought on by trauma for the urinary tract or by infections received from the rest with the body. A patient may go through testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal from the prostate defect then the utilization antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not to determine the cause of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and heavy lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some of the actions you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for general health and will also also maintain your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a few ejaculations per week will assist you to prevent prostate cancer.

3. Eat beef moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef weekly will heighten the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most critical measure to consider to make certain a healthy prostate would be to opt for regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you must choose prostate examination one or more times 12 months.

Přidat nový příspěvek

Markéta Bouhaniková je první dámou VA Akademie, členkou Mezinárodní Asociace Virtuálních Asistentů a autorkou Učebnice pro Virtuální Asistenty. Marketér tělem i duší. Přednáší o sociálních médiích, je lektor a odborný poradce pro virtuální asistenty.