Co bude po mateřské?

 

Jak to zvládnu s dětmi, až se vrátím do práce?

Jak budu všechno stíhat?

Co když budou děti nemocné?

 

Z návratu do práce jsem měla obavy. Vlastně, mám-li být upřímná, neuměla jsem si ho vůbec představit. Dvojčata mi dávala sice zabrat, ale přesto jsem s nimi chtěla trávit každou chvilku.

 

 

Když jsem se vrátila do zaměstnání, potvrdilo se to, čeho jsem se obávala. Z domu jsem odcházela, když děti ještě spaly a vracela se, tak akorát, abych jim dala pusu na dobrou noc.

O tom, jak se v zaměstnání tvářili, když jsem potřebovala s dětmi k lékaři, ani nemluvím. Věděla jsem, že takhle to dál nepůjde.

Jediná šance pro mne byla, začít podnikat. Hlavou se mi honilo plno nápadů, ale všechny vyžadovaly hromadu peněz. Pak jsem se setkala s prací virtuální asistentky. To bylo přesně to, co jsem potřebovala. Nezávislost na kanceláři, vlastní pracovní doba, minimální náklady.

Učit se novým věcem pro mne nebyl nikdy problém a tak jsem se do toho vrhla po hlavě.  Původně jsem měla představu jen něčeho nenáročného, jako je zvedání telefonů. Ale jak jsem se učila nové a nové věci, ta práce mě úplně pohltila. Čím víc znalostí  jsem získávala, tím víc jsem si byla jistá, že to je přesně pro mě. Získala jsem potřebnou sebedůvěru a moji přátelé mi říkali, že jen kvetu. Myslím, že tomu bylo opravdu tak.

 

Když jsem vyměnila každodenní stres za pohodu a dobrou náladu, projevilo se to na celé rodině. Ne na darmo se říká, že když je šťastná máma, je šťastná celá rodina.

Můj partner byl ze začátku trochu skeptický, ale když viděl, jak mě seberealizace nabíjí, začal dokonce doma pomáhat s věcmi, kterých si dříve ani nevšiml. Když se mě s úsměvem zeptal, jak se pouští pračka, že já mám jít hacknout  Pentagon, nebo co to pořád dělám, věděla jsem že je rád. A když pak s důležitým výrazem přátelům na grilování vysvětloval, co to je virtuální asistentka a že obdivuje, jak to všechno zvládám a ještě přikrmuju rodinný rozpočet, začala jsem být na sebe vážně hrdá.

Už nemusím řešit, kdy mám čas na svou rodinu, protože teď přemýšlým, kdy si udělám čas na práci.

Když se mi něco líbí, zkrátka si to koupím a nemusím se cítit nijak závislá.

Neřeším dovolenou o prázdninách, protože můžu pracovat odkud chci a kdy chci. Život mám zkrátka ve své režii.

Žiju podle svých představ a vlastních pravidel.

Vím, že jsem měla obrovské štěstí, že jsem byla se svými dětmi u všech těch důležitých momentů jejich života, jako jsou školní vystoupení, trhání mandlí, první jízda na kole bez pomocných koleček i první slzy po prohraném tenisovém turnaji.  A velice si toho vážím, protože tyhle, pro nás drobné momenty, jsou pro naše děti vzpomínky na celý život.

Právě proto se dnes snažím pomáhat  v cestě za štěstím i ostatním.

 

Mrkni se, co dělají virtuální asistenti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEJčtenější články:

7 nejlépe placených úkolů pro Virtuální Asistenty 

Virtuální asistent na volné noze

Abyste mohli začít pracovat na volné noze...

 

Jestli-že se nemůžete rozhodnout, která práce z domu by pro vás byla ta pravá...