Další logický krok

 

Marie byla skvělá osobní asistentka. O tom není pochyb.

Svou práci dělala naplno už 16 let. Ale jako plno jiných, toho měla časem plné zuby.

Měla dost toho, dělat někomu chůvu. Byla unavená z věčného zachraňování a žehlení průšvihů někoho jiného.

Jako vedoucí kanceláře už se neměla kam profesně posunout. Proto začala uvažovat o změně.

Neměla vysokoškolský titul, dostatek sebevědomí ani odvahu začínat znovu a zahodit celou svou profesní minulost.

 

Rozhodla se proto proměnit své znalosti a zkušenosti ve vlastní podnikání. Rozhodla se nabídnout své schopnosti malým a středním podnikatelům jako virtuální asistentka a pracovat z domova. Administrativu přece potřebuje každý, ale málokdo na ni má čas.

 

Ze začátku měla obavy. Nevěděla kde začít. Měla strach, že nebude mít dostatek klientů. Neuměla si představit, jak bude získávat zákazníky, ani jak přesně by takové služby měli vypadat. Jediné, čím si byla jistá, bylo, že chce nabízet služby na té nejvyšší úrovni.

 

Získat certifikát nebylo nijak obtížné. Absolvovala e-mailový trénink, kde si mohla vyzkoušet práci s novými nástroji, dostala plno profesionálních tipů a rad.

Začala získávat zdravé sebevědomí a cítila se odhodlaná a sebejistá. Za necelý měsíc měla přesnou představu, jak pokračovat.

 

Všechno jsem měla pečlivě naplánované už z akademie. Pak už to šlo ráz na ráz.

 

Nervozita byla zbytečná. Pokud to, co děláte, děláte opravdu srdcem, a chcete lidem pomáhat, není čeho se bát. Zvlášť když se můžete vyhnout chybám, které byste bývali určitě udělali.

Myslela jsem, že se svými zkušenostmi už se nemám co učit. To byl můj největší začátečnický omyl.

 

Když se dnes ohlédnu zpět, mohla jsem si dávno ušetřit plno trápení. Ale člověk asi potřebuje nejdřív od života tak nějak nakopnout, aby se k takové změně rozhoupal.

 

 

Práce na volné noze přináší Marii spoustu volného času, která tráví smysluplně, se svou rodinou. Ale také naplnění, protože není nic příjemnějšího, nežli uznání spokojených klientů.

 

Někdy dosáhnete bodu, kdy se už není kam dál posunout. Kdy musíte přehodnotit své priority a přizpůsobit se životním změnám. Tohle byl zkrátka jen další logický krok