Doodle

Pro virtuální asistenty je plánování a správa kalendáře klientů na denním pořádku. Dnes tě seznámím s jedním z nástrojů, které ti tvou práci velmi usnadní.


Ať už budeš organizovat schůzky, akce, nebo meetingy, zaručeně využiješ nástroj Doodle. Pokud plánuješ schůzku pro více účastníků, najít vhodný termín nebývá lehké.
Při výběru vhodného data, umožňuje všem účastníkům zvolit dny, které se jim hodí a podle toho vybrat termín schůzky.
Automaticky se synchronizuje s Google kalendářem, lze propojit s Outlookem a plno jinými kalendáři, takže od teď bude plánování hračka. Stačí si založit účet. Pro přihlášení můžeš využít Google účet.
Pro jednoho uživatele je zdarma.
Příklad:
Potřebuješ naplánovat schůzku např. pro 5 účastníků. Třeba se jedná o výroční schůzi svazu sběratelů známek ( vím, že je to pitomost, ale to nevadí).

Naplánujete událost
Vložíte navrhované termíny

Vyberte navrhované časy konáníPozvaní účastníci mohou hlasovat. Volí termíny, které se jim hodí. Vy můžete nastavit podmínky hlasování. Např. každý účastník může zvolit jen jeden hodící se termín, nebo pokud je událost omezena počtem účastníků, že může pro jeden termín hlasovat jen tento určitý počet atd.

Kdo se může zúčastnit...A pak už jen pozvete účastníky k hlasování o vhodném termínu. Účastníci, kterým oznámení o události posíláte, nemusí mít účet Doodle. Stačí jim e-maillový odkaz.
Pokud plánujete větší akci, je možné použít Facebook, nebo Twitter a zároveň tak akci propagovat :)

Průběžně můžete kontrolovat jak se hlasování vyvíjí,

zobrazit termíny v tabulce, kalendáři, případně upravovat celou událost, tisknout záznamy, nebo kontaktovat účastníky.

Pak stačí vybrat termín, který vyhovuje všem.
Doodle lze propojit s dalším užitečným nástrojem, který budeš jistě využívat a tím je sdílený kalendář.
Ale o tom zas někdy příště.

Markéta Bouhaniková je první dámou VA Akademie, členkou Mezinárodní Asosciace Virtuálních Asistentů a autorkou Učebnice pro Virtuální Asistenty. Marketér tělem i duší. Přednáší o sociálních médiích, je lektor a odborný poradce pro virtuální asistenty. Působila jako manažer pro Momster.cz, projekt věnující se možnostem flexibilní práce a podnikání se zaměřením na matky s dětmi.